Index:: MIB-01002007

Marka: MIB MESSZEUGE Germany

Suwmiarka noniuszowa MIB MESSZEUGE 150/40mm

Recenzje: 0

Suwmiarka wykonana jest ze stali narzędziowej, narzędzie to pozwala na przeprowadzanie pomiarów w zakresie od 0-150 mm z dokładnością do 0,05 mm. Suwmiarka posiada wyraźną i czytelną podziałkę która  wpływa na łatwy i dokładny odczyt wskazanych wartości

Cena 67,30 zł
Więcej
niedostępny
Wszystkie bestsellery
  • Banner

Pilarki tarczowe

Pilarki tarczowe

Mogą być stosowane do cięcia różnorodnych materiałów. Należy jednak dobrać odpowiednią tarczę, dedykowaną dla konkretnych tworzyw. W naszym asortymencie posiadamy urządzenia pochodzące od znanych producentów np. Makita, Metabo, czy Bosch. Pilarką ręczną lub stołową ciąć można zarówno drewno, materiały drewnopochodne, jak i metale, płytki ceramiczne czy beton.Istotna rolę odgrywa ilość zębów oraz kąt ich natarcia. Modele posiadające więcej zębów, wykorzystywane są w przypadku pracy z materiałami twardymi lub cienkimi. Miękkie lub grubsze elementy lepiej przecina tarcza posiadająca ich mniej. W przypadku metalu, najlepiej spiszą się zęby o kształcie trapezowym. Skośne efektywnie przecinają drewno oraz materiały pochodne.

 

Większość pilarek stołowych oraz ręcznych, pochodzących od renomowanych producentów, takich jak Metabo, Makita, czy Bosch, posiada funkcje regulowania głębokości cięcia. Z tego powodu, większość osób wybierających urządzenie, zwraca uwagę jej maksymalną możliwą do uzyskania głębokość. Ważnym aspektem jest również moc, która bezpośrednio przekłada się na jego wydajność. Im większa moc, tym urządzenie mniej zwalnia w trakcie zagłębiania się w przecinany materiał, dzięki czemu praca wykonywana jest znacznie szybciej.

 

Średnicę danej tarczy oraz jej mocowania powinno dostosować się do konkretnego modeli pilarki tarczowej stołowej lub ręcznej. Gdy nie ma dostępu do tarczy o odpowiednich wymiarach, można wykorzystać pierścień redukcyjny, który pomoże odpowiednio ją zamontować.

 

Pilarki, zarówno stołowe, jak i ręczne, dostępne w naszej ofercie, pochodzące od producentów, takich jak Metabo Bosch oraz Makita, mogą być wykorzystywane do cięcia nie tylko drewna, ale także płytek ceramicznych, betonu, aluminium oraz wielu innych materiałów tego typu. Są powszechnie wykorzystywane w profesjonalnych stolarniach, na budowach oraz w warsztatach. Bardzo dobrze sprawdzą się również w dłoniach majsterkowicza-amatora. Modele ręczne, dzięki lekkości swojej konstrukcji oraz bardzo kompaktowym wymiarom, zapewniają wygodę w trakcie pracy. Z tego powodu są powszechnie stosowane na placach budowy i w terenie. Urządzenia stołowe są przeważnie wykorzystywane do prac wykonywanych na miejscu, np. w warsztacie. Warto zwrócić uwagę na modele pochodzące od znanych producentów, takich jak Bosch, Makita, czy Metabo.

 

Należy pamiętać, że posługiwanie się pilarką tarczową ręczną, jak i stołową, może okazać się niebezpieczne, dlatego zawsze należy wykazywać się należytą ostrożnością.

Dostępne marki: Bosch, Festool, Makita, Metabo, Holzstar.

Śledź nas na Facebooku